Bayern - Inter 2-3, United - Marseille 2-1! Inter, cu Chivu titular, se califică în sferturi după ce marchează golul trei în minutul 88

Manchester United şi Internazionale Milano s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Echipa lui Sir Alex Ferguson s-a impus în faţa francezilor de la Olympique Marseille graţie dublei lui "El Chicharito". Englezii au învins cu 2-1, după ce meciul din tur s-a terminat la egalitate, 0-0.

Interul, cu Chivu titular, a răsturat scorul din tur, când nemţii de la Bayern au învins cu 1-0. Italienii au înscris primii, prin Eto'o din offside, în minutul 8. Gazdele au revenit, marcând de două ori, dar tot milaniştii s-au bucurat la final, după ce Pandev a înscris golul victoriei în minutul 88, 2-3. Vezi echipele care au evoluat marţi în sferturi şi programul meciurilor de miercuri pe www.prosport.ro.